Быстрое Удаление Вмятин

Беремо в кредит старий автомобіль

Якщо у вас немає грошей на нову машину, а «залізного друга» хочеться мати прямо зараз, можна взяти кредит. Ось – керівництво до дії.

Який кредит взяти?

Є два варіанти: нецільовий кредит і кредит на старий автомобіль.

Чим гарний нецільовий кредит?

Дає можливість придбати авто у приватної особи, а не в салоні, що значно економить вам кошти на його покупку.

Ви економите на страховці (особистому страхуванні і Каско).

І нарешті, вам не потрібна застава автомобіля.

Мінуси є?

Як правило, ставки за такими кредитами вище, особливо якщо немає можливості представити докази платоспроможності або що-небудь залежить в забезпечення. Крім того, сума кредиту дуже обмежена.

Цей вид спецкредити пропонують багато банків. Але, як правило, вони дають гроші на покупку машини в салоні.

Процентні ставки – від 10,87% до 22,85 (вище, ніж на придбання нового автомобіля). Крім цього, потрібно початковий внесок (від 15%), Каско і особисте страхування (альтернатива: плюс 3% до ставки). Залежно від банку пред’являються вимоги до року випуску автомобіля (в основному, не старше 5 років).

Щоб уникнути черг на бажаний автомобіль (а це звичайна справа у дилерів), можна скористатися партнерськими програмами банків і дилерів. Наприклад, у офіційного банку одного відомого автоконцерну є кредитна програма «Легенда». Умови там не самі гуманні: перший внесок від 30% і ставка по кредиту від 18%. Автомобіль може бути ввезений в Росію тільки офіційним дилером або дистриб’ютором і не повинен бути китайським (відповідно, ніяких «правих» рулів).

Чим не зручні такі програми?

Вам запропонують оформити Каско на весь період кредитування. Причому в одній із страхових компаній, акредитованих в партнерському банку. Тут без варіантів. Ну а для тих, хто не планує брати страховку, до базової відсоткової ставки додають ще три пункти.

Таким чином, якщо ви зважилися на оформлення кредиту, слід бути готовим до того, що:

Менша вартість автомобіля компенсується більш високою процентною ставкою.

Доведеться оплатити страховку, причому у фірмі, яку вкаже банк – або змиритися зі збільшенням ставки за кредитом.

До вашого авто будуть пред’явлені певні вимог (ввезений офіційно, відносно новий, продаваний автосалоном).

Що ж робити?

У пошуках кращих умов має сенс звернутися в свій зарплатний банк.

Часто для клієнтів, які отримують зарплату в конкретному банку, не вимагається надання довідки за формою 2-ПДФО. Особливі умови може запропонувати банк, де ви вже брали кредит і погасили його. Наприклад, в одному з російських банків діє програма «Старий автомобіль». По ній не вимагаються документи, що підтверджують трудову діяльність і доходи.

Зокрема, такі кредити доступні для клієнтів, які отримують другий і більш кредит у цьому банку (за виключенням власників кредитних і овердрафтних карт), при одночасному виконанні наступних умов за попереднім кредитом:

1. Сума кредиту не менше 100 тис.

2. Кредит не погашено на момент подачі заяви, або з моменту повного виконання всіх кредитних зобов’язань клієнта перед банком пройшло не більше 6 місяців.

3. Виплачено не менше 6 платежів.

4. Відсутні прострочення тривалістю більше 30 календарних днів.

5. Відсутність поточної простроченої заборгованості на дату подання заяви на кредит.

Вимоги до позичальників на покупку уживаних авто, як правило, загальні: вік від 21 роки, стаж на останньому місці роботи – від 3 місяців, загальний стаж роботи – від року, зарплата – не менше 15 тис., громадянство України, постійна реєстрація в регіоні обігу, а також наявність домашнього та мобільного телефону.

В якості документів, що підтверджують платоспроможність, приймаються довідка у вільній формі, довідка за формою банку, 2-ПДФО (скрізь, де потрібне підтвердження платоспроможності). Пакет документів для оформлення кредиту на старий автомобіль теж, як правило, стандартний. Вас попросять заповнити заяву-анкету, пред’явити паспорт і ще один документ (закордонний паспорт, водійське посвідчення, СНІЛС або військовий квиток), завірену копію трудової книжки і трудовий договір.

Яку гарантію виплати кредиту вимагатиме банк?

Забезпеченням кредиту стане заставу автомобіля і неустойка (рідше – поручительство).

Як щодо страховки?

Як правило, потрібно обов’язкове страхування від ризиків всіх способів пошкодження або втрати, а внесок за перший рік страхування можна включити в суму кредиту.

Так, ряд банків попросять не тільки обов’язкове Каско (яке можливо включити в суму кредиту), але і ОСАГО. «Ложкою меду» тут може стати можливість оформити страховий поліс в будь-якій страховій (на ваш вибір).

У разі відсутності страхування, процентна ставка по кредиту автоматично виростає на 3%. Особисте страхування позичальника як би добровільно, але відмова від нього також збільшує процентну ставку – на 2,5-3%.Контактные телефоны:
  + 38 (093) 772-77-88
Контактный E-mail:
admin@newhost.com.ua